Beeline

BEELINE to brytyjska firma, która została założona w 2015 roku. Dwóch przyjaciół na spotkaniu stwierdziło, że znacznie sprawniej przemieszczali by się po mieście rowerem gdyby co chwilę nie musieli się zatrzymywać i szukać swojej lokalizacji na mapce w telefonie. Zadali sobie pytanie co by było gdyby ich rower został wyposażony w kompas, który ułatwił orientację w dużym mieście?!

To właśnie ich spotkanie i żarty na temat rowerowego kompasu były zalążkiem powstania tak uniwersalnego i minimalistycznego produktu jak Beeline Velo – nawigacji dla rowerzysty. Ten produkt miał być poręczny, lekki, wodoodporny a przede wszystkim intuicyjny i szybko demontowalny. Nie trzeba było dużo czekać, żeby pojawił się młodszy brat czyli Belline Moto. Nawigacja dostosowana dla motocyklistów. Beeline w bardzo prosty sposób pokazuje kierunek jazdy, typ skrzyżowania, odległość do skrzyżowania, kierunek skrętu oraz progres na całej trasie.

Urządzenie łączy się za aplikacją, która korzysta z topografii map GOOGLE do, których wszyscy przywykliśmy. Dzięki Beeline my możemy jechać szybko do celu a nasz telefon bezpiecznie leży sobie w plecaku, bez narażania go na uszkodzenia z uwagi na złe warunki atmosferyczne czy też wibracje, które mechanicznie uszkadzają stabilizację obrazu aparatów cyfrowych.